Eğim & Açı Pozisyon Sensörü

inklinasyon sensörleri (QG serisi)

 

QG serisi eğim sensörleri, açıları 1 veya 2 eksende ölçer. Bu ürünler, kapasitans farklılıklarının bir mikro mekanik sensör çipi içinde analog bir voltaja dönüştürülebildiği sağlam MEMS teknolojisine dayanmaktadır. Bu analog voltaj, sensörün maruz kaldığı açı ile orantılıdır. Modüler tasarım, sensörlerin belirli gereksinimlere uyarlanmasını kolaylaştırır.

 

Eğim ölçer nasıl çalışır?

Eğim sensörü, yerçekimine bağlı olarak açının doğru konumlandırılması veya sürekli izlenmesinin gerekli olduğu durumlarda kullanılır. Bir eğim sensörü, yatay bir konuma göre açıyı ölçer, bu sayede dünyanın merkezinden hayali bir çizgi bir referans görevi görür.

 

Montajı kolay

Bir eğim sensörü, herhangi bir yere monte edilebildiği ve mekanik tasarımda esneklik sağladığı için çok geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Sensör çıktısının iki bileşeni vardır: bir statik (eğim) bileşen ve bir dinamik (ivme) bileşen. Sensör çıkışı her zaman bu iki bileşenin bir kombinasyonudur. DIS'den gelen eğim sensörlerinin standart bant genişliği 10 Hz'dir, ancak bu bant genişliğini müşterinin isteği üzerine daha da azaltmak mümkündür.

Fonksiyonlar Tesviye, eğim koruması, yuvarlanma ve eğim ölçümü, açı ölçümü Uygulamalar Beton pompaları, vinçler, yükseltilmiş çalışma platformları, güneş panelleri, havalı süspansiyon sistemleri, tarım makineleri Eğim sensörleri türleriDIS eğim sensörleri aşağıdaki genel özelliklere sahiptir:

Çınardere mah . Atılgan Sk  No:20 B Blok 

Pendik/İstanbul

Tel. +90 216 706 4007   

info@wolfotomasyon.com

      Garanti Bankası     

  Şube:E-5 Pendik           

Hesap No:4366294649

IBAN No:TR09 0006 2000 4360 0006 2946 49

  • Facebook - Gri Çember
  • YouTube - Gri Çember